ربات اینستاگرام

معایب استفاده از ربات اینستاگرام چیست؟

معایب استفاده از ربات اینستاگرام چیست؟

همانطور که می دانید ربات اینستاگرام یکی از بهترین ابزارها برای افزایش فالوور واقعی و هدفمند پیج اینستاگرام است که خیلی هم مقرون به صرفه است. همین باعث شده تا مورد استفاده خیلی از کاربران به ویژه صاحبین کسب و کارهای اینستاگرامی قرار بگیرد.

اما در کنار مزایای زیادی که دارد معایبی هم دارد. استفاده از ربات اینستاگرام خیلی وقت ها با ریسک هایی همراه است که ممکن است کار را برای شما سخت کند. مثلا احتمال بسته شدن پیج تان توسط اینستاگرام برای همیشه وجود خواهد داشت. چون خیلی از فعالیت های ربات های اینستاگرام توسط خود اینستاگرام  شناسایی می شود و این فعالیت ها خلاف قوانین اینستاگرام است.

استفاده از ربات اینستاگرام معایب دیگری هم دارد که در این مقاله قصد داریم به صورت کامل درباره اش با شما صحبت کنیم. اگر قصد دارید از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور پیج تان استفاده کنید قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم با خواندن این مقاله با معایب ربات اینستاگرام آشنا شوید و سپس تصمیم خود را برای استفاده از آن بگیرید. پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

آشنایی با معایب ربات اینستاگرام

درسته که ربات اینستاگرام بهترین گزینه برای افزایش فالوور و بیشتر دیده شدن در اینستاگرام است اما باید بدانید که معایب زیادی هم به همراه دارد. در این قسمت قصد داریم شما را با معایب ربات های اینستاگرام آشنا کنیم.

 

جذب فالوور غیرواقعی و غیرهدفمند

اگر از ربات اینستاگرام برای جذب فالوور استفاده می کنید احتمال اینکه فالوورهای غیرواقعی و غیرهدفمند را به پیج تان جذب کنید هم وجود دارد. این مشکل زمانی رخ می دهد که شما از ربات های اینستاگرام رایگان و عمومی استفاده کنید. همینطور زمانی که هدف گذاری درستی روی ربات اینستاگرام خود قرار نداده باشید احتمال جذب فالوور غیرواقعی به پیج تان زیاد است.

مثلا اگر حوزه فعالیت شما مربوط به خانم هاست و تارگت فعالیت های انجام شده توسط ربات را روی پیج های غیرهدف یا عمومی گذاشته باشید احتمال جذب فالوور غیر هدفمند برای پیج تان زیاد است. چون خیلی از افراد صرفا از روی کنجکاوی پیج شما را فالو می کنند و علاقه ای به کسب و کارتان ندارند. حالا در این صورت چه اتفاقی می افتد؟ در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

پایین آمدن نرخ تعامل در پیج

یکی از عیب های استفاده از ربات اینستاگرام این است که احتمال اینکه نرخ تعامل در پیج تان پایین بیاید وجود دارد. یعنی ممکن است کاربران با محتوای شما تعاملی برقرار نکنند و این باعث افت شدید پیج تان به مرور زمان می شود. خب شاید فکر کنید چطور این اتفاق می افتد؟ ببینید زمانی که شما در معرض دید افراد غیرهدفمند قرار بگیرید و آن ها از روی کنجکاوی پیج شما را دنبال کنند اتفاقی که می افتد این است آن ها به فالوور روح تبدیل می شوند چون اصلا علاقه ای به کسب و کارتان ندارند.

هر زمان که محتوای جدیدی روی پیج تان منتشر می کنید هیچ عکس العملی به محتوای شما نشان نمی دهند. همین باعث می شود به مرور زمان نرخ تعامل در پیج تان پایین بیاید. این اتفاق زمانی می افتد که ربات را به درستی روی اهداف کاری خود تنظیم نکرده باشید. وقتی ربات شما اقدام به جذب فالوورهای غیرهدفمند می کند دقیقا این بلا سر پیج تان می آید. پس این عیب ربات اینستاگرام کاملا به خود شما مربوط می شود که آیا ربات را درست تنظیم کرده اید یا خیر!

 

احتمال شادوبن شدن پیج تان در اینستاگرام

یکی از معایب ربات اینستاگرام شادوبن کردن پیج اینستاگرام تان است. در واقع چون فعالیت پیج شما به صورت ربات گونه است اینستاگرام متوجه این قضیه می شود و ممکن است شما را جریمه کند. همانطور که می دانید وقتی پیجی شادوبن می شود چند روزی در جریمه به سر می برد. از علائم شادوبن شدن پیج اینستاگرام می توان به عدم ورود به هشتگ ها و اکسپلور، نبودن پیج در سرچ اینستاگرام، اختلال در ارسال دایرکت ها و … اشاره کرد که بستگی به اینستاگرام دارد که چند روزی پیج شما را در این حالت نگه دارد.

شاید فکر کنید چرا استفاده از ربات باعث شادوبن شدن پیج می شود؟ یکی از دلایل آن سرعت انجام فعالیت ها توسط ربات اینستاگرام است. در واقع اگر سرعت انجام فعالیت های پیج تان توسط ربات بالا باشد اینستاگرام به شما شک می کند. مثلا محدودیت لایک در ساعت 20 عدد است اما اگر این تعداد توسط ربات اینستاگرام بیشتر باشد اینستاگرام پیج شما را به عنوان اسپمر شناسایی می کند و شادوبن خواهید شد.

 

احتمال دیسیبل شدن پیج تان برای همیشه

اگر پیج تان غیرفعال شود و دلیلش هم این باشد که از ربات اینستاگرام استفاده کرده اید احتمال برگشت پیج تان تقریبا غیر ممکن است. چون استفاده از ربات اینستاگرام توسط خود اینستاگرام ممنوع شده است و تمام ربات ها از دید اینستاگرام اسپمر شناخته می شوند. جدا از این مورد زمانی که شما از ربات اینستاگرام برای جذب فالوور استفاده می کنید هر بار از طریق پروکسی های خارجی اتصال به پیج تان صورت می گیرد.

به همین خاطر اینستاگرام روی این قضیه به شدت حساس است و در برخورد با این موارد پیج مورد نظر را مسدود می کند. پس همیشه یادتان باشد با چند سیستم و آی پی های مختلف نباید همزمان در اکانت اینستاگرام تان لاگین کنید.

 

نمایش محتوای غیرمرتبط در اکسپلور شما

یکی از معایب استفاده از ربات های اینستاگرام این است که ربات ها دوست دارند با ربات های دیگر در تعامل باشند به همین دلیل ممکن است با بعضی از پیج های نامرتبط در تعامل باشند. این باعث می شود محتوای درون اکسپلور پیج اینستاگرام شما غیرمرتبط با کارتان باشد. در این صورت احتمال اینکه پست های جدیدی که منتشر می کنید وارد اکسپلور شود پایین می آید. یکی از بزرگترین معایب ربات اینستاگرام دقیقا همین است. البته با تنظیم درست روی اهداف کاری تان همیشه بهترین بازخورد را از ربات های اینستاگرام خواهید گرفت.

 

آیا واقعا نباید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟

ربات اینستاگرام در کنار معایبی که دارد مزیت های زیادی هم دارد. همیشه نباید به معایب آن توجه کنید. حالا دیگر می دانید که ریسک استفاده از ربات های اینستاگرام چقدر است چون با معایب آن کامل آشنا شدید. اما سوال مهم این است که آیا از ربات اینستاگرام استفاده کنیم یا نه؟ این دقیقا بستگی به شما و استراتژی کسب و کارتان دارد. اگر واقعا به دنبال جذب فالوور هدفمند واقعی برای پیج تان هستید قطعا استفاده از ربات اینستاگرام گزینه مناسبی برای شماست.

اما نکته مهم دقیقا اینجاست که قصد دارید از کدام ربات اینستاگرام استفاده کنید؟ اولا به هیچ وجه نباید سمت ربات اینستاگرام رایگان بروید و ثانیا باید از بهترین ربات اینستاگرام استفاده کنید که ریسک و خطری برای شما نداشته باشد. ربات اینستاگرام جت فالوور مطمئن ترین و بهترین ربات اینستاگرام در ایران است که همین حالا می توانید ثبت نام کنید و امتحانش کنید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

 

جمع بندی و پایان

ما در این مقاله معایب ربات اینستاگرام را به شما گفتیم حالا دیگر تصمیم با شماست که ازش استفاده کنید یا خیر. البته مهمترین نکته این است که از چه رباتی استفاده می کنید و چطور آن را تنظیم می کنید. چون همانطور که متوجه شدید بسیاری از معایبی که ربات های اینستاگرامی ممکن است داشته باشند از عدم تنظیمات درست توسط استفاده کنندگان است که در نهایت باعث جذب فالوور غیرهدفمند می شود. امیدواریم این مقاله هم برای شما مفید بوده باشد. هر سوالی در مورد معایب ربات های اینستاگرام دارید حتما در قسمت کامنت ها از ما بپرسید.

سعید جمشیدی

نوشتن رو دوس دارم، به نظرم تولید محتوا در باره تکنولوژی های روز دنیا خیلی هیجان انگیزه و فکر می کنم با نوشتن می تونم اطلاعاتم رو با میلیون ها نفر به اشتراک بزاریم،

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *